betül yılmaz
Psikolog

Psikolojik Değerlendirme Uzmanı

 

Üsküdar Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) bölümünden 2020 senesinde mezun oldu. Lisans eğitiminin yanısıra, Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Evlilik ve Çift Danışmanlığı eğitimi ve Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimi aldı. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünde önlisansını tamamladı.

 

Lise çağlarından beri ileride çocuklarla çalışmak istediğine karar vermişti. Lisans eğitimi süresince her fırsatta çocuklarla çalışmalar yaptı ve gönüllü staj imkanları ile onlarla iletişimini güçlendirdi. Erken çocukluk döneminde bağlanmanın çok önemli olduğunu düşündüğünden çocuklarla Theraplay oyun terapisi çalışıyor; aynı zamanda Masal Terapinin, çocukların hayatları boyunca karşılaşabilecekleri sorunlarla başa çıkmalarında çok önemli bir etken olduğunu düşündüğü için, hikaye anlatıcılığına önem veriyor. Çalışmaları sırasında çocuk gelişiminde hikaye kitaplarının seçimi konusundaki eksikliklerin yakından takipçisi olduğundan, EnikonuKitap girişiminden haberdar olur olmaz ön sıralarda yer almak istedi.

 

Betül Yılmaz, danışmanlık merkezlerinde aktif olarak danışan görüyor ve aynı zamanda anaokullarında Okul Öncesi Psikoloğu olarak çalışıyor.

Betül Yılmaz'ın EnikonuKitap İçin Değerlendirdiği Kitaplar