Deniz Yıldız
Beden Eğitimi Öğretmeni

 

Etik Değerlendirme Uzmanı

 

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Okumayı, yazmayı, gezmeyi ve hayal kurmayı hep çok sevdi. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan mezun oldu. Yine İstanbul Üniversitesinde pedagojik formasyon eğitimini tamamladı. Üniversiteye girdiği 2003 yılından itibaren yolu çocuklarla kesişmeye başladı. Önce yaz okulları ve kış okullarında yarı zamanlı, mezun olduktan sonra da tam zamanlı olarak öğretmenlik yapmaya başladı. Anaokulundan liseye kadar tüm kademelerde görev aldı, bunun yanında aktif olarak çocuk ve yetişkinlere özel dersler verdi.

 

2017 yılında oğlu Kuzey’in doğmasıyla iş hayatına ufak bir mola verdi. Bu molayı aktif değerlendirmek için İstanbul Üniversitesinde, hep ilgi duyduğu, çocuk gelişimi okumaya başladı. Bunun yanı sıra uzun süredir aklında olan çocuk yogası eğitmenliğini tamamladı. Oğlunun hayata gelmesiyle roman, felsefe ve psikoloji alanında okumayı çok sevdiği kitapların yerini ebeveyn ve çocuk kitapları almaya başladı. En büyük dileklerinden biri oğlunun kitapları çok seven bir çocuk olmasıydı. Bunun için doğru içerikli ve  nitelikli çocuk kitaplarını uzun uzun araştırdı. Çocuklarla ilgili her şeye varım dedi ve Enikonukitap gönüllüsü oldu.

 

2010 yılında hayatına giren ve bu aralar sekteye uğrayan fotoğrafçılığa ve bir diğer özlemi olan seyahat etmeye tekrar başlamak en büyük hayali.

Deniz Yıldız'ın EnikonuKitap İçin Değerlendirdiği Kitaplar