Fatih Alparslan ÇIRACI
Psikolog / Psikoterapist

Psikolojik Değerlendirme Uzmanı

 

2019 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. 2019-2020 akademik yılı içinde Ondokuz Mayıs Üniversitesi Evlilik ve Aile Danışmanlığı Yüksek Lisansına kabul aldı ve yüksek lisans ders dönemini sonlandırdı.

 

Lisans eğitimi sürecinde, Çankaya Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde aile görüşmeleri ve özel öğrenme güçlüğüne sahip çocuk ve ergenler ile; ardından Yenimahalle Eğitim Araştırma Hastanesi Çocuk-Ergen Psikiyatrisi Yatan Servisinde birçok nevrotik ve psikotik hasta ile çalıştı.

 

Psikoterapi Enstitüsünde Duygu Odaklı Bireysel Terapi Eğitimini tamamladıktan sonra, Bilgelik Enstitüsünden Çocuk Testleri Uygulayıcılığı eğitimi aldı. Ayrıca, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Oyun Terapisi eğitimlerine sahip olan Fatih Alparslan Çıracı, Kısa Süreli Kişilerarası Dinamik Terapi, İçsel Aile Sistemleri Terapisi ve Psikanalitik Psikoterapi üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Kendisi aynı zamanda Psikoterapi Enstitüsü üyesidir.

 

Danışanları ile temel çalışma alanları, duygudurum bozuklukları, anksiyete bozuklukları, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, motivasyon ve ilişki problemleri, travma sonrası psikososyal destek, çocuk ve ergenlerde kariyer danışmanlığı olan Fatih Alparslan Çıracı, 2019 yılından bu yana online, yüz yüze danışmanlık ve terapi hizmeti vermekte; ücretsiz online seminerler, ücretli duygusal farkındalık atölyeleri ve online vaka toplantıları düzenlemektedir. 2019’un ilk döneminde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencilerine ücretsiz vaka toplantıları düzenlemiştir.

 

2020 yılında, Çukurova Üniversitesi Bağımlılık Yüksek Lisansına kabul almış olup, eğitim hayatına sürekli devam etmeyi hedeflemektedir.

Fatih Alparslan Çıracı'nın EnikonuKitap İçin Değerlendirdiği Kitaplar