Müge Evşen
Dijital Marka Yöneticisi

Dijital Marka Danışmanı

 

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümünde önlisans eğitimini tamamladıktan sonra lisans eğitimine Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde devam etti.

 

İş hayatına TRT Yurtdışı Programlar Müdürlüğünde başladı, ardından 12 yıl süreyle Doğan Grubunda çeşitli pozisyon ve mecralarda çalıştı. Turkish Daily News Gazetesi’nde Ankara Reklam Müdürü olarak başlayan süreç Hürriyet Gazetesi Ankara Reklam Müdürlüğü’nde, sonrasında İstanbul’da Hürriyet E Business çatısı altında yönetici olarak devam etti. Hürriyet Gazetesi bünyesinde reklamcılığın yanı sıra rekabet mevzuatı, kamu ilan kurumu işleyişi, Avrupa Birliği projeleri reklam bütçelerinin yönetimine ilişkin deneyim sahibi oldu. Doğan Grubundan ayrıldıktan sonra İlab Holding kurumsal reklam müdürü olarak görev aldı.

 

Uzun yıllar süren mecra deneyimi sonrası, dijital trendleri takip etmek, marka dinamiklerine daha çok hâkim olmak üzere Dijital Partners’ta Marka Müdürü olarak çalıştı. Bu deneyim dijital dünyaya daha geniş bir perspektif ile bakmasını sağladı. Ardından Türkticaret.net’in programatik platformu The ADX’te markalara programatik dünyanın yeni trendlerini ve dijital dünyada data kullanımını anlatmaya başladı. Yaklaşık 2 yıldır danışmanlık verdiği markaların sayısı pandemi ile artınca danışmanlıktan butik ajans yapısına geçti. 

 

Ajans çalışmalarının dışında 4,5 yaşındaki oğlu Çınar’la çocuk kitapları dünyasını keşfederken, diğer yandan Enikonukitap’a dijital danışmanlık vermeye devam ediyor.