YÖNETİCİ KONTROLÜ

 

“Yönetici Kontrolü” pozisyonuna gönüllü arayışımız yoktur. Bu sayfa, merak edenlere değerlendirmenin bu aşaması hakkında bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Enikonukitap.com platformu yöneticileri bu sorumluluğu üstlenmiş durumdadır. 

ARAŞTIRMA

Yöneticiler kitapları değerlendirme ekibine yönlendirmeden önce, kitabın satışta olup olmadığını kontrol ederler. Satışı devam eden kitapların boyut, kağıt, kapak, cilt şekli, puntosu, sayfa sayısı, yayınevi ve yayın yılı gibi tüm özelliklerini barındıran künyelerini hazırlarlar.

AKIŞ ORGANİZASYONU

Künyesi hazırlanan kitapların, psikologlardan başlamak üzere ilgili uzmanlara dağılımını yapar, her bir aşaması tamamlanan kitabı edebi değerlendirme ve etik değerlendirme uzmanlarına akışını sağlarlar.

KONTROL

Üç aşamalı değerlendirme süreci tamamlanmış kitapların son okumasını birlikte yaparlar. Üç uzman kaynaktan alınan analiz raporlarının sonuçlarını tüm adımları ile kontrol ederek puan hesaplamalarını yaparlar.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın standartlarına göre, kitapta kullanılan puntonun (harf yüksekliğinin) kaçıncı sınıf düzeyine hitap ettiğini belirler ve bu doğrultuda, kitabın çocuğa bir yetişkin tarafından okunacağı veya çocuğun kendisinin okuyabileceğine dair, sitede açıklama bölümünün en altında yayınlanacak şekilde görüş belirtirler.

Son olarak tüm değerlendirenlerin yorumları doğrultusunda, kitabın EnikonuKitap ailesinin en sevdikleri arasında olup olmadığını belirlerler.

YAYIN VE ARŞİV

Her aşamadan uygunluk onayı almış kitaplar EnikonuKitaplık‘taki yerini alır.

Değerlendirilen tüm kitaplar ve analiz raporları EnikonuKitap arşivinde saklı tutulur.