Burcu Özkök
Uzman Psikolog / Psikoterapist

Psikolojik Değerlendirme Uzmanı

 

Burslu olarak girmiş olduğu Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü 2009 yılında onur belgesi ile tamamladı. 2. sınıfın bir dönemini Erasmus öğrencisi olarak SWPS University Faculty of Psychology’de okudu. 4. sınıfta psikolog adayı olarak Yeniden Sağlık ve Eğitim Derneği Kulaktan Kulağa Madde Bağımlılığını Önleme Programında ergenler ile çalıştı. Aura Psikoterapi Merkezinde Uzman Psk. Burak İsmanur koordinatörlüğünde otizm spektrum bozukluğu tanılı ve psikotik özellikli bireylerle; psikososyal destek, yaşam becerileri kazanma ve sosyal entegrasyon hedefli çalışmalarda görev aldı. Lisans eğitiminin ardından bir özel eğitim merkezinde psikolog olarak meslek hayatına adım atarken, eş zamanlı olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etti.

 

Hayat boyu gelişim felsefesine olan inancı ve sahip olduğu bütüncül psikoterapi bakış açısıyla farklı ekollere ait birçok eğitim aldı. 2011 yılından beri çeşitli özel okullarda ve özel danışmanlık merkezlerinde çocuk ve ergenler ile çalışmakta, ebeveynlere yönelik seminerler vermektedir. Sıklıkla çalıştığı alanlar, kardeş kıskançlığı, öfke kontrolü problemi, kaygı, korku, fobi, travma, dikkat eksikliği, okula uyum problemleri, akademik zorlanmalar, sınav kaygısı ve özgüven eksikliğinden kaynaklı sorunlardır.

 

Mesleki bilgi birikimini gönüllü projelerde yer alarak daha fazla kişiye ulaştırmayı amaçlayan Burcu Özkök, Eşit Gelecek Derneği bünyesinde oluşturulan “Koza Genç Kızları Güçlendirme Platformu” proje yürütücü ekibinde de yer almaktadır.

Burcu Özkök'ün EnikonuKitap İçin Değerlendirdiği Kitaplar