Enikonu kelimesi TDK sözlükte, iyice ve adamakıllı tanımlarına karşılık geliyor. Nişanyan Sözlüğe göre kelime kökü, Türkiye Türkçesi ile ‘enüp konup, inerek ve durarak’ deyiminden geliyor. Yola, çocuk kitaplarını enine boyuna ve hassasiyetle değerlendirmek üzere çıktığımız için, “enikonu” bizi en doğru ifade eden kelime idi.

Kitapları, konusunda uzman, ilgili eğitimi almış gönüllü ekibimiz değerlendiriyor.

EnikonuKitap misyonuna gönüllü olarak emek sarfetmek isteyenlerin başvurularını, almış oldukları eğitim ve tecrübeleri doğrultusunda değerlendiriyor ve uygun olan alanı kendileriyle görüşerek belirliyoruz.

Platformda yer alan kitapları, psikolog, edebiyatçı ve etik okurdan oluşan bir ekiple, uzmanlarla birlikte belirlenen kriterler doğrultusunda, üç aşamalı bir değerlendirmeden geçiriyoruz. Her aşama üzerine daha ayrıntılı bilgi almak için burayı tıklayınız.

Kitapları, taşıdığı değerlere göre listeliyoruz. Bu nedenle belirlediğimiz kazanım başlıklarının herkes tarafından anlaşılır olması, dolayısıyla aynı dili konuşabilmek için bu sözlüğü oluşturduk. Kavramlara aynı pencereden bakmanın duygu birliğimizi geliştireceğini düşünüyoruz. 

Ana sayfamızda yeni eklenen kitaplar her zaman ilk sırada yer alır. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan da bizi takip edebilirsiniz.

Aklımıza bile gelmeyen bir konuda bize katkı sağlayacak olabilirsiniz. Konuyu bize bilgi@enikonukitap.com mail adresi veya iletişim sayfamızdaki form aracılığı ile iletirseniz, en kısa sürede sizinle bağlantı kurarız. Ayrıca Gönüllü olmak için buraya tıklayabilirsiniz.