Enikonu ne demek? İsminiz neden EnikonuKitap?

Enikonu kelimesi TDK sözlükte, iyice ve adamakıllı tanımlarına karşılık geliyor. Nişanyan Sözlüğe göre kelime kökü, Türkiye Türkçesi ile ‘enüp konup, inerek ve durarak’ deyiminden geliyor. Yola, çocuk kitaplarını enine boyuna ve hassasiyetle değerlendirmek üzere çıktığımız için, “enikonu” bizi en doğru ifade eden kelime idi.

Kitapları kimler değerlendiriyor?

Kitapları, konusunda uzman, ilgili eğitimi almış, psikologlar, edebiyatçılar ve etik okuyuculardan oluşan gönüllü ekibimiz değerlendiriyor.

Ekip üyelerini nasıl seçiyorsunuz?

EnikonuKitap misyonuna gönüllü olarak emek sarfetmek isteyen arkadaşların başvurularını, almış oldukları eğitim ve tecrübeleri doğrultusunda uygun olan alanda değerlendirerek ve kendileriyle görüşerek belirliyoruz.

Kitapları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Platformda yer alan kitapları, psikolog, edebiyatçı ve etik okuyucudan oluşan bir ekip ile, uzmanlarla birlikte belirlenen kriterler doğrultusunda, üç aşamalı bir değerlendirmeden geçiriyoruz. Daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Kazanımlar sözlüğü nedir? Neden var?

Kitapları, okuyan çocuğa ne kazandıracağına göre listeliyoruz. Bunun için belirlediğimiz kazanım başlıklarının herkes tarafından anlaşılır olması, dolayısıyla aynı dili konuşabilmek için bu sözlüğü oluşturduk. Kavramlara aynı pencereden bakmanın duygu birliğimizi geliştireceğini düşünüyoruz. 

İçeriklerinizden nasıl haberdar olabilirim?

Aşağıdaki sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz.

Ekibinize nasıl dahil olabilirim?

Aklımıza bile gelmeyen bir konuda bize katkı sağlayacak olabilirsiniz. Konuyu bize bilgi@enikonukitap.com mail adresi veya iletişim sayfamızdaki form aracılığı ile iletirseniz, en kısa sürede sizinle bağlantı kurarız.