Miray Mor
Klinik Psikolog

Psikolojik Değerlendirme Uzmanı / Gönüllü İlişkileri Koordinatörü

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2015 senesinde mezun oldu. Üniversite yıllarında Freud, Adler ve Jung gibi isimler ile tanıştığında psikoloji alanına, karşı konulmaz bir tutkusu olduğunu anlamıştı ancak iş hayatına erken atılma arzusu onu üniversite 3. sınıftayken İnsan Kaynakları alanı ile tanıştırdı. İşe alım, organizasyonel gelişim, eğitim, işveren markası, performans ve yetenek yönetimi gibi alanlarda 12 yıla yakın süre tecrübe kazandı.

İK alanında kariyerine devam ederken Kurt Cobain, Amy Winehouse ve Jimi Hendrix’in de aynı dertten mustarip olduğunu düşündüğü 27 yaş sendromundan mıdır bilinmez -benzer yaşlarını takiben- varoluşsal anlam arayışı onu “kendini arama ve anlama yolculuğu”na çıkardı. Hayata öğrenmek ve gelişmek için gelindiğine inanan Miray Mor, bu yolculuk sayesinde iş ve sosyal hayatından arta kalan maddi manevi tüm kaynaklarını psikoloji alanına duyduğu tutkuya yöneltti. İstanbul Drama Sanat Akademisinde MEB onaylı Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimini tamamladı. University of Pennsylvania’da Martin Seligman tarafından verilen Pozitif Psikoloji online sertifikasını aldı. Akabinde, Viktor Frankl Enstitüsü tarafından uluslararası olarak akredite olan, Varoluşçu Analiz-Logoterapi sertifika eğitimini tamamladı. Ve son olarak Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamladı. Prof. Dr. Sinan Canan tarafından verilen Uygulamalı Nörobilim 101 eğitiminde EnikonuKitap’ın kurucularından Seda ile yolu kesişti. Böylece Miray Mor, kendini gerçekleştirme ve bütüne hizmet etme arzusunda olan güzel insanlarla karşılaşmanın neşesi ve şükran duygusuyla EnikonuKitap gönüllü ekibine katıldı.

Kariyerini tam zamanlı psikolog olarak sürdürmektedir. ‘Yaşamın anlamı ve yeme bozukluğu davranışı’ üzerine çalıştığı tezine devam etmektedir.