Nebihe Çiğdem Gülsever
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni

Edebi Değerlendirme Uzmanı

 

1983 yılında Ankara’da doğdu, daha sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a yerleşti. Ortaokul ile lise yıllarında spor ve çeşitli sanat dallarıyla ilgilendi. Bu sayede burslu eğitim hakkı kazandı. Lise son sınıfta çalışma hayatına atılarak çeşitli yaş gruplarındaki çocuklarla çalışmaya başladı. Su balesi antrenörü olarak “takım ruhu oluşturmak” üzerine çocuklara liderlik yaptı.

 

2010 yılında Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Pedagojik formasyonunu alıp öğretmenliğe adım attıktan sonra Fen Bilimleri Dershaneleri ve çeşitli özel eğitim kurumlarında çalıştı. Eğitim Yönetimi ve Denetimi üzerine yüksek lisansını tamamladı, Bilnet Eğitim Kurumlarında Ortaokul Türkçe Bölüm Başkanlığını yönetti. Çalışma hayatı devam ederken evlendi; iki oğlu oldu.

 

Çocuk ve Gençlik Edebiyatı üzerine İstanbul Cerrahpaşa SEM’den eğitimler aldı. Bu eğitim ekibinin oluşturduğu SESÇE (Sürekli Eğitim Sonrası – Çocuk Edebiyatı) grubuna dahil oldu ve böylece EnikonuKitap ile yolları kesişti. Bu vesileyle çocuklardan aldığı enerjiyi farkındalığa dönüştürüp çocuklara sunmaya devam ediyor.

 

Nebihe Çiğdem Gülsever'in EnikonuKitap İçin Değerlendirdiği Kitaplar